Árpád Vezér Diáksport Egyesület – SÁROSPATAK

KOSÁRLABDA SZAKOSZTÁLY

A Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium kosárlabda szakosztálya szinte egyidős magával az iskolával, hiszen már a kezdetektől elindultak az edzések, illetve részt vettek tanulóink a diákolimpiákon. Először a fiú csapat alakult meg, de nem sokáig várattak magukra a lányok sem, s azután minden bajnoki évben képviseltük iskolánkat és városunkat a diákversenyeken. A hivatalos bajnokságok mellett több hazai és nemzetközi felkészülési tornán vettünk és veszünk részt a mai napig, ahol alkalmunk nyílik a határon túli baráti kapcsolatok kialakítására is.
Szakosztályunk eddigi legnagyobb sikere 2001-ben az országos VIII. helyezés megszerzése volt, melyet a területi döntő Eger és Salgótarján elleni fölényes győzelmei előztek meg. Az azóta eltelt 13 év alatt számtalan megyei döntő résztvevői voltunk, s 2004-ben leány és fiú csapatunk is bejutott a Pakson rendezett Amatőr Diákolimpia országos döntőjébe.
2014-ben B33-as leány csapatunk az országos elődöntőben 3. helyezést ért el.
Célunk az, hogy a kosárlabda sportágat megszerettessük és minél több gyermek számára elérhetővé tegyük.

2017/2018: TAO pályázat 2017-2018. Jóváhagyó határozat 2017-2018.